نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

چیستی حسن نیت و سابقه تاریخی موضوع

چیستی حسن نیت و سابقه تاریخی موضوعحسن نیت مفهومی است ذاتاً انسانی-اخلاقی که همگام با تحولات جوامع و ظهور روابط پیچیده میان انسان ها برای نزدیک ساختن ضوایط خشک حقوقی با موازین عدالت و انصاف و مرتبط ساختناصول حقوقی با مفاهیم بنیادین عدالت پا به عرصه ی حقوق نهاده است. با گروه وکلای دادیک که در امر وکیل طلاق در کرج متخصص می باشند همراه باشید.

 

 

چیستی حسن نیت و سابقه تاریخی موضوع

کمتر قاعده ی حقوقی را می توان یافت که جوهره اخلاقی نداشته باشد. به نوعی می توان گفت هر آنچه را اخلاق مزموم می شمرد در حقوق نیز امری ناپسند و نامطلوب است و هر آنچه را اخلاق لازم الرعایه پنداشته ، می تواند در زمره قواعد حقوقی قرار گیرد. درواقع قاعده ی حسن نیت یکی از مصادیق تأثیر اخلاقی بر حقوق به شمار می رود.البته آنچه امروز ضرورترعایت حسن نیت را دو چندان می کند ، تنها طبع اخلاقی بشر و آموزه های وجدانی او نیست ، بلکه انسان به تجربه دریافته است که روابط مبتنی بر حسن نیت ،سبب رونق بازرگانی شده و تبادل ثروت را آسان می کند.

در توسعه و قانونمند شدن این مفهوم ، حقوق دانانی را که راهبرد حقوق را تحقق بخشیدن به فضیلت های اخلاقی و به ویژه عدالت اجتماعی می دانند وسعی در یافتن بنیاد های اخلاقی و انسانی برای قواعد و نهاد های حقوقی دارند کوشش بسیار نموده اند ، به گونه ای که امروزه در قوانین اکثر کشورها این مفهوم ورود یافته و تبدیل به اصل حقوقی شده که ضمانت اجرای قانونی یافته است و علاوه بر آن هم زمان یک قاعده ی رفتاری برای طرفین قرارداد و یک قاعده ارزشی برای صاحب منصبان قضایی است.

در تکوین مفهوم حسن نیت دو مرحله اساسی وجود دارد: اولین دوره با حقوق رم شکل گرفته و از قرن سوم قبل از میلاد مسیح تا قرن ششم و هفتم پس از میلاد است که این دوره حسن نیت علی رغم اینکه وجود داشته ، اما اثر فعال و چشم گیری نداشته است.دوره دوم از قرن نوزدهم آغاز و به عصر حاضر که دوره افزایش اهمیت و نقش حسن نیت می باشد رسیده است.

یکی از حقوقدانان فرانسوی در تبیین معنای رمی حسن نیت بیان داشته : تمام قرارداد ها باید مطابق قصد طرفین تفسیر گردد و نباید صرفاً به کلمات متن قرارداد بسنده نمود.در نظر وی رمی ها به ضرب المثل « قانون مضیق متضمن زیان شدید است » ، باور فراوان داشته اند.

لازم به توضیح است در حقوق رم عقود به دو دسته تقسیم میشوند :

1-عقود مبتنی بر حقوق محض : که با توجه به مفاد لفظی آنها قابلیت اجرا دارند.

2-عقود مبتنی بر حسن نیت : که بر مبنای آن قاضی باید تمام آنچه را که طرفین می خواسته اند با حسن نیت تسلیم نموده و انجام بدهند ، در نظر قرار دهد.

معانی دیگری از جمله جهل یا تصور اشتباه و صداقت ( در مقابل تدلیس و تقلب ) هم برای حسن نیت در نظام حقوقی رم قایل شده اند.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید