نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

ثبت علامت تجاری و اختراع

وکیل در کرج

گروه وکلای دادیک با سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت ها و مسائل حقوقی شرکت ها اعم از ثبت علامت تجاری،کارت بازرگانی، قراردادهای شرکتها و ... به عنوان وکیل در کرج فعالیت می کند. جهت مشاوره با وکیل در کرج در خصوص هریک از این مسائل می توانید با این موسسه تماس بگیرید. 
علامت تجاری به هرگونه رنگ ، تصویر و نشانه ای که نشانگر یک محصول یا خدمت می باشد و برای تمایز آن (نماد بازرگانی) محصول یا خدمت از دیگر محصولات و خدمات مشابه به کار می رود . در صورت ثبت شدن دارای اعتبار حقوقی بوده و تحت حمایت قانون قرار می گیرد. از این رو مشاوره با وکیل در کرج اهمیت پیدا می کند. 
عموماً نشانه های تجاری از حروف ، نشانه های ترسیمی یا تصویری ، اعداد ،کلمات،اسم،سمبل،طرح،تصویر یا مجموعه ای از این عناصر که قابل رویت هستند تشکیل شده اند.تحقیقات بیانگر آن است که قدمت استفاده از نشانه ها جهت معرفی محصولات به دوره مصر و یونان باستان می رسد.
برابر ماده 30 قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علامت تجاری ، علامت به هر نشان قابل رویتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص را از هم متمایز سازد اطلاق می شود.همچنین نام تجاری یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.
در حال حاضر برندینگ و برند سازی و معرفی محصولات و خدمات به مشتریان تحت یک برند یا نشان خاص اهمیتی فراوان دارد.این امر علاوه بر اینکه به شرکت ها امکان می دهد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند ، به مشتریان نیز در تشخیص و تمایز محصولات کمک می کند و از سوی دیگر ابراز بازاریابی و ایجاد شهرت شرکت ها بوده و مشوقی جهت حفظ و ارتقای کیفیت محصولات می باشد.
پس از ثبت علامت تجاری ، شخص نسبت به علامت ثبت شده حق انحصاری پیدا می کند و می تواند از عرضه کالاهایی با نشان یکسان یا مشابه با علامت تجاری ثبت شده جلوگیری به عمل آورد.
در صورت عدم ثبت علامت تجاری ، شرکت های رقیب ممکن است به عرضه همان کالا یا کالاهای مشابه با همان نشان یا نشانی مشابه اقدام نمایند که باعث گمراهی مشتریان شده و افراد با تصور اینکه محصول متعلق به همان شرکت است ، کالای شرکت رقیب را خریداری کنند.در این شرایط علاوه بر اینکه سرمایه گذاری انجام شده جهت معرفی تولیدات هدر می شود ، موجب ورود آسیب به وجهه و شهرت شرکت نیز می گردد. (مخصوصاً در جایی که کالای مشابه فاقد کیفیت لازم باشد ).
علایم تجاری قابل ثبت : 
هر کلمه ، حرف یا حروف، شکل ، رنگ ، تصویر یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات به کار رود، علامت تجاری محسوب می شود . در برخی کشورها شعارهای تبلیغاتی نیز علامت تجاری محسوب می شوند. برخی از کشورها اجازه می دهند که شکل هایی از علایم تجاری که قبلاً مرسوم بوده اند نیز ثبت شوند مانند رنگ ها ، علائم سه بعدی ، نشانه های قابل شنیدن ( صداها) ، یا نشانه های قابل استشمام ( بوها ). با این حال بسیاری از کشورها برای ثبت علائم تجاری محدودیت هایی قایل شده و اجازه ثبت علایمی را می دهند که قابل رویت هستند. البته در هر نقطه از دنیا بهتر است پیش از هر اقدام از مراحل قضایی آن آگاه شد. در استان البرز نیز می توانید با وکیل در کرج به عنوان معتمد خود مشورت نمایید.
علائم تجاری غیرقابل ثبت :
ماده 32 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علایم تجاری ، علایم تجاری ذیل قابل ثبت نیستند:
الف ) علایمی که نتواند کالاها یا خدمات یک موسسه را از کالاها و خدمات موسسه دیگر متمایز سازد.
ب ) خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
ج ) مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه در مورد مبداً جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها گمراه کند.
د ) عین یا تقلید نشان نظامی ، پرچم یا سایر نشان های مملکتی یا نام یا نشان رسمی متعلق به کشور یا سازمان های بین المللی 
ه ) عین یا به طرز گمراه کننده ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به موسسه دیگری در ایران معروف است.
و ) عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد مشروط بر آنکه عرف میان استفاده از علامت و ومالک علامت معروف ارتباط وجود داشته .
ز ) عین علامتی باشد که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت شده و یا در تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.
به طور کلی می توان گفت واژه های توصیف کننده که معمولاً در تجارت به منظور توصیف محصول مورد نظر به کار می روند (مثلاً سریع برای ماشین ) ، علائمی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه باشند ، پرچم ها ، نشانه های سلطنتی،علائم رسمی دولتی و نشانه های کشورها و سازمان های بین المللی و علائم گمراه کننده ( فریب دهنده ) که موجب گمراهی مشتری نسبت به ماهیت ، کیفیت یا مبدأ جغرافیایی کالا می گردند ، غیرقابل ثبت می باشند.
مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری با تایید وکیل در کرج عبارتند از :
1- مدارک مثبت هویت متقاضی (شناسنامه،کارت ملی یا روزنامه رسمی تأسیس و تغییرات شرکت )
2- مجوز فعالیت در رشته مربوطه
3- کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد )
جهت مشاوره در خصوص مسائل شرکت خود می توانید با گروه دادیک به عنوان وکیل در کرج و وکیل طلاق در کرج تماس حاصل کنید.  
 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید