نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

شرایط ارث بردن زن از مرد

شرایط ارث بردن زن از مردارثی که زن از مرد می برد می تواند اندازه های مختلفی داشته باشد برای مثال در مواقعی زن از مرد کمتر ارث می برد و یا گاهی هم اندازه با مرد و یا حتی در جاهایی بیشتر از مرد ممکن است به ارث برسد. با این توضیح به تشریح شرایط ارث بردن زن از مرد می پردازیم. با گروه وکلای دادیک که از متخصصان در کلیه بحث های حقوقی و نواحی کشور به خصوص وکیل در کرج و وکیل طلاق در کرج بهره می برد همراه باشید.

 

 

ارث زن پس از فوت شوهر

ماده 861 قانون مدنی بیان می کند که زن با توجه به نسبت و سبب ارث خواهد برد.  پس از عقد دائم به زوجیت مرد که همان سببیت است در می آید و همچنین در ماده 864 بیان میکند که از جمله اشخاصی که به موجب سبب ارث می برند هر یک از زوجین است که هنگام فوت دیگری زنده باشد. این بدین معناست که زنده بودن زن هنگام فوت همسز لازم است و در غیر اینصورت هیچ ارثی از بابت سهم زن به فرزندان و بستگانش از مال شوهر تعلق نخواهد گرفت.

از جمله موادی که زن را از ارث بردن محروم می کند عبارتند از:

 • ممنوع نبودن زن از ارث
 • زن نباید قاتل همسرش باشد یعنی نباید به عمد همسرش را بکشد.
 • کافر شدن زن پیش از مرگ شوهر مسلمان

اگر شوهر هنگام فوت، هیچ فرزندی ازهمین زنش و یا در صورت ازدواج قبلی فرزندی از  زن قبلی اش نداشته و هم چنین نوه هم نداشته باشد، زن از اموال مرد یک چهارم ارث می برد ولی اگر شروط وجود نداشته یاشد و مرد در هنگام مرگ فرزندی داشته باشد، زن یک هشتم اموال مرد را به ارث می برد.

ارث بردن از مرد چند زنه

قانون این اجازه را به مرد داده که اگر بخواهد چهار زن را به عقد دائم خود درآورد، پس هر کدام از این چهار زن در صورت حضور و وجود از شوهر ارث می برند و هیچ مانعی وجود ندارد.

ارث بردن زن در طلاق

در ماده 943 قانون مدنی آمده است که اگر مرد، زن خود را به صورت معمول مطلقه کرد و هنگام عده فوت کند، زن از اموال شوهر ارث می برد ولی اگر فوت شوهر بعد از انقضای مدت عده بوده، دیگر به زن از مرد در صورت فوت هیچ ارثی تعلق نمی گیرد. در ماده دیگری این نکته ذکر شده که اگر شوهر در حال این که دچار مرضی شده زن را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی بمیرد، زن از او ارث می برد حتی اگر طلاق به صورت بائن باشد به شرطی که زن در طول این یک سال شوهر نکرده باشد.

به بررسی انواع ارثی که زن می تواند از مرد ببرد پرداختیم. شما می توانید در صورت داشتم هرگونه سوالی با گروه وکلای دادیک تماس بگیرید.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید