نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

مهریه در ازدواج موقت

مهریه در ازدواج موقتگروه وکلا دادیک، با بهره گیری از وکلای کارآزموده جهت مشاوره شما کاربران گرامی فعالیت می کند. از جمله این وکلا می توان به وکیل در کرج و مخصوصا وکیل طلاق در کرج اشاره کرد. ما را در این مطلب دنبال کنید تا با جزییات مهریه در ازدواج موقت آشنا شوید.

 

 

درباره ازدواج موقت

ازدواج موقّت یا مُتعَه که در کشور ایران به نام صیغه معروف است، یک نوع ازدواج است که زن با قرائت صیغه‌ای، خود را برای مدتی معلوم و با مهریه تعیین شده به ازدواج مرد در می‌آورد.

مهریه در ازدواج موقت

در ازدواج موقت اگر مهریه ای برای زن مشخص نشود عقد باطل می باشد و حتما می بایست مدت عقد ذکر شود. همچنین در ازدواج موقت اگر مرد تا آخر مدت تعیین شده با زن نزدیکی نکرد، زن می تواند تمام مهریه را از مرد مطالبه کند اما اگر در عقد موقت شوهر پیش از نزدیکی تمام مدت باقیمانده از عقد نکاح را به زن ببخشد باید نیمی از مهریه را به زن بدهد. علاوه بر این ها اگر فسخ ازدواج موقت به هر جهتی بعد از نزدیکی اتفاق بیفتد، تمام مهریه تعیین شده به زن تعلق خواهد گرفت.

خوب است به این نکته هم اشاره کنیم که در ازدواج موقت، فسخ نکاح و طلاق وجود ندارد و در عوض بذل مدت وجود دارد. همان گونه که در ازدواج دائم، اختیار طلاق با مرد است، اختیار بذل مدت در ازدواج موقت هم با مرد می باشد. در واقع بعد از جاری شدن عقد موقت، زن مالکیت مهریه تعیین شده و مرد هم حق برخورداری از مدت تعیین شده را دارا می باشد. با این تفاسیر اگر قرار بر این باشد که عقد نکاح موقت، در مدت زمان کمتری به پایان برسد، این حق مرد است که مدت را به زن خود بذل کند یا بذل نکند.

در نتیجه تعیین و پرداخت مهریه در ازدواج موقت لازم و واجب است و و بر مرد واجب است که مهریه زن را بپردازد. 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید