نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

تمکین و نشوز

 

وکیل در کرجتمکین در لغت به معنای مالک گردانیدن و ثلبت نمودن است. در محاکم خانواده طرح دعوای الزام به تمکین از ناحیه زوج علیه زوجه در مواردیست که زن بدون عذر موجه شرعی و قانون از ایفاء وظایف زوجیت امتناع می ورزد.در معنای مخالف تمکین نشوز قرار دارد.نشوز در لغت به معنای بالا بردن و به پا خواستن است و در صورت عدم تمکین و اطاعت زوجه از زوج این مفهوم تحقق یا در اصطلاح می گوییم که زوجه ناشزه می باشد.شایان ذکر است مرد می بایست نفقه ی زنی را که عقد نموده ولی هنوز او را به منزلش نیاورده پرداخت نماید اگر هنوز شرایط تمکین را برای زوجه ننموده است.

در پرونده های نفقه به عنوان وکیل در کرج و وکیل طلاق درکرج می توانیم به این امر اشاره کنیم ، در صورتی که عدم تمکین زوجه توسط وکیل در کرج و یا وکیل طلاق در کرج ثابت و تحقق گردد ، متعاقباً آثار و ضمانت اجراهایی برای آن در قانون پیش بینی شده که ذیلاً به توضیح آن می پردازیم.

ضمانت های اجرایی تخلف از وظیفه تمکین از ناحیه زوجه :
الف ) عدم استحقاق نفقه : 
وفق ماده 1108 قانون مدنی عنوان می دارد « چنانچه زن از وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه خواهد بود ».البته چنانچه زوجه برای تمکین عذر موجه داشته باشد ، طبعاً استحقاق نفقه را از دست نخواهد داد. مثلاً در مورد حق حبس ( موضوع ماده 1085 قانون مدنی ) و یا بیماری واگیردار شوهر ( موضوع ماده 1127 قانون مدنی ) ، یا اثبات خوف ضرر مالی یا جانی یا آبرویی برای زوجه ( موضوع ماده 1115 قانون مدنی ) و ... . شایان ذکر است پرداخت نفقه امری مستمر است ، یعنی چنانچه تمکین از ناحیه زوجه صورت نگیرد ، مشارالیها مستحق نفقه نخواهد بود و این حکم مطلق نبوده و به محض تمکین از ناحیه زوجه مجدداً  نفقه مستقر خواهد شد.
ب ) طرح دعوای الزام به تمکین : 
این دعوا از ناحیه زوج و در صورت عدم تمکین زوجه با مشورت وکیل در کرج  در محاکم خانواده مطرح می گردد.درواقع تنها ظمانت اجرای صریح مندرج در قانون در خصوص عدم تمکین زوجه همان عدم استحقاق نفقه اوست.معذالک ، رویه عملی محاکم چنین استوار گردیده که دعوای الزام به تمکین را می پذیرند و زوجه را محکوم به تمکین می نمایند.
ج ) اجازه ازدواج مجدد :
این ضمانت اجرا بر این فرض بنا بنهاده شده که اساساً ازدواج دوم مرد نیاز به اذن دادگاه داشته باشد.البته به نظر می رسد مجوز ازدواج مجدد برای زوج تنها را حل خروج از بحران عدم تمکین زوجه نبوده و چه بسا مشکلات عدیده دیگری را نیز به وجود آورد، از این رو بهتر است قبل از هر اقدام با وکیل در کرج مشورت کرد.چرا که در اغلب موارد طرح چنین دعوایی از ناحیه زوج ممکن است جهت اعمال فشار روانی بر زوجه و یادآوری تعلقات عمیق عاطفی فی مابین می باشد و در صورت وجود فرزند مشکلاتی که ازدواج مجدد برای فرزندان ممکن است به وجود آورد نیز حائز اهمیت است.ولی در برخی موارد نیز که زوجه واقعاً و بدون عذر موجه حاضر به تمکین از زوج نمی باشد ممکن است یکی از راه حل هایی باشد که زوج انتخاب و در این خصوص پس از اثبات تمکین زوجه طرح دعوا نماید.
د ) عدم استحقاق اجرت المثل و نحله :
شرط دریافت اجرت المثل و نحله عدم نشوز زوجه تلقی شده و چنانچه زوجه کارهایی که در منزل شوهر به انجام رسانده به دستور زوج بود و قصد تبرع نیز نداشت و این امر برای دادگاه محرز شود، دادگاه اجرت المثل کارهای انجام گرفته را محاسبه و حکم به پرداخت آنها می دهد و در غیر این صورت جهت سنوات زندگی مشترک و وسع مالی زوج دادگاه مبلغی را از باب بخشش ( نحله ) برای زوجه تعیین که پرداخت این مبلغ تنها در طرح دعواس طلاق از ناحیه زوج مطرح خواهد شد و به تنهایی قابل مطالبه از ناحیه زوجه نمی باشد و نیاز به بررسی وکیل طلاق در کرج دارد.
جهت بهره مندی از خدمات مشاوره ای و کسب اطلاعات بیشتردر زمینه تمکین و  وکیل طلاق در کرج می توانید با موسسه حقوقی دادیک،  به عنوان وکیل طلاق درکرج تماس حاصل فرمایید.
 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید