نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

دعوای سرقت

وکیل در کرج

از آنجایی که سرقت اموال برای اشخاص غیر قابل پیش بینی است. لزوم داشتن اطلاعات قبلی به جهت اقدام فوری احساس می شود. از اینر مشاوره با وکیل در کرج امری مثبت تلقی می شود.موسسه حقوقی دادیک به عنوان وکیل درکرج  و وکیل طلاق در کرج جهت تحقق این امر آماده خدمت دهی به شما عزیزان است. به ادامه مطلب توجه فرمایید.
سرقت عبارت است از ربودن مال دیگری به طور پنهانی، مطابق این تعریف قدیمی از سرقت، چهار عنصر برای جرم سرقت تعریف شده است :
1-ربودن     2-مال بودن     3-تعلق مال به غیر     4-پنهان بودن عمل
1-ربایش: اولین رکن جرم سرقت ربایش است که بدون آن عنصر مادی جرم سرقت هیچگاه شکل نخواهد گرفت.لازمه ربایش جابجا کردن مال از جایی به جای دیگر است. بنابراین سرقت تنها می تواند در مورد اموال منقول مصداق داشته باشد و منصرف از اموال غیرمنقول است.
2-مال بودن: موضوع بعدی که در عنصر مادی جرم سرقت محل بحث است اینکه موضوع سرقت باید مال باشد و آنچه مطابق قانون عنوان مال  داشته باشد. بنابراین هرچه که عرفاً و قانوناً عنوان مال داشته باشد می تواند موضوع سرقت باشد و البته آنچه مطابق قانون مال تلقی نمی شود خارج از بحث است مثل شراب که هیچ گاه عنوان مال نمی تواند داشته باشد.
در مورد اینکه برق مال است یا خیر و سرقت آن جرم است و مشمول بحث سرقت می شود و یا نه بین حقوقدانان بحث شده است.نظر غالب این است که برق و آب و گاز مشمول عنوان مال هستند و ربایش آن ها مشمول سرقت و جرم است.
3-تعلق مال به غیر: واضح است که ربودن مال در صورتی جرم تلقی می گردد که متعلق به غیر باشد. یعنی در مالکیت دیگری باشد ، بنابراین ربایش اموال بلاصاحب که در مالکیت کسی نیست سرقت محسوب نمی گردد.
4-به طور پنهانی بودن: اگرچه مخفیانه و پنهانی بودن جزو شروط مقرر قانونی برای سرقت شمرده شده است، لیکن قید پنهانی بودن ممکن است سرقت هایی که به صورت کاملاً آشکارا و در علن صورت می گیرند را از شمول سرقت خارج نماید.
لیکن حقوقدانان پنهان بودن را اینگونه تفسیر کرده اند که سرقت بدون آگاهی و رضایت صاحب مال صورت گرفته باشد و مرتکب با توسل به پنهان کاری اقدام به سرقت اموال دیگری نموده باشد.
در قانون انواع سرقت تعریف شده است : سرقت های حدی که دارای شرایط خاص شرعی برای اثبات است و در صورت اثبات آن مرتکب می بایست حد شرعی سرقت را تحمل نماید.
سرقت های با علل مشدده که می تواند شامل مواردی شود که سرقت در شب اتفاق افتاده یا مقرون به آزار باشد و یا مرتکبین دو یا چند نفر باشند و یا سرقت دسته جمعی شبانه و مسلحانه صورت گرفته باشد که بر حسب مورد مجازات های متفاوتی را برای مرتکب در برخواهد داشت که تفصیل آن در مقالات مرتبط و مشاوره با وکیل در کرج قابل ملاحظه است.
 
 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید