نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
 • ثبت شرکت سهامی خاص

  به شرکتی که دارای 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس باشد, شرکت سهامی خاص می گوییم. دو بازرسی که در شرکت سهامی خاص  می باشند ,یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل,می باشد.اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص 2نفر یا بیشتر می باشند.در شرکت سهامی خاص,بازرسان نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

 • مشاوره حقوقی ثبت شرکت ها

  مهمترین قدم در ثبت شرکت,انتخاب برند مناسب می باشد, بعبارت دیگر به طرح ,نماد یا هر ویژگی دیگری که مشخص‌کننده خدمات یا فروش محصولی خاص از آن شرکت باشد,برند می گوییم. برای ثبت شرکت در زمانی کمتر بایستی از یک وکیل خوب کمک بگیریم.مشاوره حقوقی ثبت شرکت یکی از کارهای مهم و حقوقی قبل از راه اندازی  شرکت می باشد.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

  در جامعه امروزی  الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی مهم در دعاوی حقوقی می باشد.به دلیل افزایش قیمت املاک یا خودرو اکثر فروشندگان از تنظیم سند رسمی خودداری می کنند.اگر فروشنده بعد از قرارداد قولنامه از زدن سند رسمی خودداری کند و به محضر نیاید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه ارائه می شود.

 • ثبت علایم تجاری و اختراع

  در دنیای امروزی ثبت علایم تجاری و اختراع بسیار مهم می باشد و ثبت علائم تجاری به صورت الکترونیکی انجام می شود.برای ثبت علایم تجاری و اختراع بایستی با یک وکیل خوب و با تجربه  مشاوره داشته باشیم ,علاوه براین وکیل تمامی کارهای حقوقی مربوط به ثبت علایم تجاری و اختراع را انجام می دهد.

 • طلاق توافقی

  به طلاقی که در آن زوجین قبل از رفتن به دادگاه خانواده بر سر طلاق و مسائل پیرامون طلاق با یکدیگر به توافق رسیده اند, طلاق توافقی می گویند. در طلاق توافقی ,بعد از صادر شدن رای دادگاه ,زوجین برای جاری شدن صیغه طلاق توافقی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه می کنند.

 • اظهارنامه و دفاع مالیاتی

  اظهارنامه مالیاتی یکی از موضوعات در پرداخت مالیات بر درآمد افراد می باشد,به عبارت دیگر تمامی افراد حقیقی و حقوقی در موعد مشخص بایستی برای پرداخت مالیات و اعلام اظهارنامه مالیاتی خویش اقدام کنند. افراد حقیقی و حقوقی برای پیگیری های مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی خود می توانند به وکیل خوب در کرج مراجعه کنند.

مقالات

اثبات نسب و نفی نسب

اثبات نسب و نفی نسب چیست؟

 

اثبات نسب و نفی نسبیکی از دعاوی خانوادگی که در دادگاه ها به آن رسیدگی می شود اثبات نسب و نفی نسب است,  به عبارت دیگر نسب به رابطه خویشاوندی میان دو نفر گفته می شود, مانند رابطه میان پدر و فرزند یا رابطه برادر و خواهر.

اثبات نسب و نفی نسب , ملزم به رابطه زناشویی و ازدواج قانونی و مشروع زن و مرد است  که به وسیله رابطه زوجیت میان زن و مرد می توان نسبت مادری و پدری را به اثبا ت رساند.طبق قانون جمهوری اسلامی تعدادی از دادگاه ها به دعوی اثبات نسب و نفی نسب اختصاص داده شده است که رای دادگاه قابل تجدید نظر می باشد و رای داده شده درباره اثبات نسب و نفی نسب در دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

نسب در لغت به چه معناست؟

تولد هر انسانی  که ثمره پیوند زناشویی زن و مرد است که در اصطلاح حقوقی به این ثمره نسب گفته می شود. نسب قانونی بر مبنای, ازدواج زن و شوهر است به عبارت دیگر به رابطه خونی و حقوقی بین پدر و مادر و فرزندان نسب گفته می شود.

روش قانونی برای اثبات نسب و نفی نسب چیست؟

روش های بسیاری برای اثبات نسب و نفی نسب در قانون وجود دارد, اما در اینجا به یک روش اشاره می شود.

اماره قانونی نسب پدری و در زمان زوجیت به موجب قانون طفل متولد شده در دوران زوجیت ملحق به مرد  است به شرط اینکه از زمانی که  زن و مرد ازدواج کرده اند تا زمان تولد کودک كمتر از شش ماه و بیشتر از ده ماه نگذشته باشد در این صورت نسب پدری و مادری هر دو قانونی و شرعی خواهد بود.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید