نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

دعوای خلع ید

وکیل در کرج

گروه وکلای دادیک ، با بیش از ده سال سابقه در کار وکالت و مشاوره در زمینه دعاوی خانوادگی به عنوان وکیل طلاق درکرج ، دعاوی کیفری و همچنین در حوزه مشاوره شرکتها به عنوان وکیل درکرج ، زیر نظر وکلای با تجربه فعالیت می کند. دراین مقاله به عنوان  وکیل طلاق درکرج در خصوص خلع ید به شما توضیحاتی ارائه خواهیم داد پس به ادامه مطلب توجه فرمایید.
خلع ید دعوایی است که مالک رسمی  بر علیه متون غیر مأذون از طرف مالک جهت خلع ید وی از ملک طرح می نماید. این دعوا در مواقعی رخ می دهد که شخص بدون اذن و اجازه مالک رسمی، ملک وی را در تصرف خود گرفته باشد و از آن خارج نشود.
 شخص مالک می تواند با مشورت وکیل در کرج و طرح دعوای خلع ید غاصبانه به دادگاه از ایشان درخواست کند که طی رأی حکم غاصب را از ملک خارج نمایند. دعوای خلع ید معمولاً با طرح دعوای مطالبه اجرت المثل ایام تصرف همراه است که در ضمن همان دادخواست طرح می گردد و از دادگاه خواسته می شود که دادگاه ضمن حکم مبنی بر خلع ید غاصب از ملک وی را به پرداخت مبلغی به عنوان اجرت المثل نیز محکوم نماید. اجرت المثل همانگونه که از نام وی پیداست، اجرتی مثل اجرت زمانی است که اگر مالک میخواست ملک خود را به نحو صحیح اجاره دهد، مستأجر می بایست به وی پرداخت می نمود و معمولاً بر مبنای نرخ اجاره در زمان تصرف محاسبه می گردد.
دعوای خلع ید جزو دعاوی غیر منقول است و برای طرح این دعوا می بایست هزینه دادرسی بر مبنای قیمت منطقه ای پرداخت گردد که توسط دفتر دادگاه محاسبه و اعلام می گردد.
برای مشاوره حضوری با وکیل در کرج، از منو تماس با ما با گروه دادیک تماس حاصل فرمایید.
 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید