نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

داوری

وکیل در کرج

گروه دادیک به عنوان وکیل در کرج و همچنین وکیل طلاق در کرج با سالها تجربه مفید در این زمینه آماده ارائه خدمات مشاوره در تمام زمینه های حقوقی اعم از مسائل خانوادگی ، کیفری و ... می باشد. در این مقاله ضمن بررسی رجوع به داور بی طرف به قوانین داوری در ایران نیز اشاره می کنیم. داوری ارجاع اختلاف به شخصی بی طرف ( ثالث ) که توسط اصحاب دعوی و در برخی موارد توسط دادگاه صالح تعیین می شود و طرفین پیشاپیش توافق می کنند که از رأیی که داور پس از تشکیل جلسه و استماع اظهارات طرفین صادر می کند ، متابعت نمایند.  به عبارت دیگر داوری عبارت است از ارجاع و تسلیم اختلافات به تصمیم و نظر شخص و نه دادگاه های صالح. داوری روشی دوستانه و نسبتاً غیر رسمی برای حل و فصل اختلافات است و ماده 1 قانون داوری ایران مقرر می دارد : «داوری عبارت است از رفع اختلافات بین متداعین در خارج از دادگاه به وسیله شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی مرضی الطرفین یا انتسابی». گروه وکلای دادیک به عنوان وکیل در کرج و وکیل طلاق در کرج آماده ارائه خدمات مشاوره به شماست.

دلایل و مزایای رجوع به داوری 

1-در داوری مقصود وصول به حل و فصل دعوی بر طبق همان اصولی است که قضات در تصمیم گیری رعایت می کنند لیکن در داوری دعوی سریعتر ، با هزینه کمتر و بر طبق یک آیین دادرسی انعطاف پذیر حل و فصل خواهد شد. 2-طرفین می خواهند اختلافاتشان در ماهیت به طریقی جز آنچه قضات حکم می کنند ، حل شود. قضات حقوق و مقررات دولتی را اجرا می کنند که وظیفه قضاوت را به آنها محول کرده است ، در حالی که طرفین قصد دارند که حقوق دیگری در مورد آنها اجرا شود مثل حقوق صنفی مبتنی بر عرف های بازرگانی یا حقوق بازرگانی فراملی . 3-اجتناب از علنی بودن دادرسی: علنی بودن دادرسی یک اصل عالی است. در عین حال در شرایط خاص یک دعوی ممکن است برای طرفین زیان آور باشد.اگر طرفین ، دعوی را در یک دادگاه مطرح کنند ، نمی توانند از این اصل اجتناب کنند ، بر عکس با حضور نزد داوران به این مقصود می رسند و به این ترتیب از اینکه رقبا ، مشتریان احتمالی و عموم مردم از داده ها و اوضاع و احوالی که نمی خواهند فاش شود آگاه شوند ، اجتناب می کنند.مثل اسرار ساخت ، نتایج بد یک پروانه و مشکلات مالی بنگاه اقتصادی. 4-رجوع به داوری برای تجدیدنظر در قرارداد.گاهی داوری برای تکمیل قرارداد یا رفع ابهام و اجمال از آن نیست بلکه برای تجدیدنظر در آن قرارداد است.ممکن است که از همان ابتدا و در زمان انعقاد قرارداد ، تجدیدنظر در آن امری عادی تلقی می شود.به این دلیل که در آن زمان ممکن است عناصر ضروری جهت تعیین شرایط اجرای یک قرارداد در اختیار طرفین نباشد و مثلاً در قرارداد نمونه ای که درشور آمریکا راجع به ساخت یک جاده تهیه شده این شرط دیده می شود : هر یک از طرفین می داند که ساختن یک جاده طبیعتاً عملی است که طی آن ممکن است پاره ای تغییرات در نقشه ها و مشخصات پیش بینی شده در جریان اجرای کارها با توجه به اوضاع و احوال زمین ضروری نماید و طرفین می دانند که ذات قرارداد اقتضا می کند که پاره ای تغییرات در شرایط مقرر در قرارداد فعلی را بپذیرد.

قانون داوری در ایران 

قانون داوری تجاری جمهوری اسلامی ایران در سال 1376 به تصویب رسیده و مأخذ این قانون ، قانون نمونه آنستیرال در مورد داوری تجاری بین المللی است که قانون اخیر در سال 1985 میلادی توسط کمیسیون حقوق سازمان ملل برای حقوق تجارت بین الملل تصویب شده است. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید از طریق قسمت تماس با ما با گروه دادیک تماس حاصل نمایید. گروه وکلای دادیک به عنوان وکیل در کرج و وکیل طلاق در کرج با سالها تجربه در خدمت شما عزیزان است. 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید