نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

تخلیه

وکیل در کرج

موسسه حقوقی دادیک، وکیل در کرج، زیر نظر وکلای کارآزموده جهت مشاوره شما عزیزان فعالیت خود را آغاز نموده. جهت مشاوره در خصوص پرونده های قضایی خود از راهنمایی وکیل در کرج بهره مند شوید. در ادامه این متن، جهت آشنایی بیشتر با قوانین تخلیه به ادامه مطب توجه نمایید.
مطابق ماده 446 قانون مدنی اجاره عقدی است که طی آن مستأجر مالک منافع عین مستأجره برای مدت مشخصی می گردد، این مالکیت بر منافع در قبال پرداخت اجاره بها می باشد. 
قرارداد اجاره هم به موجب سند عادی و هم به موجب سند رسمی  با مشورت وکیل در کرج تنظیم می گردد که در تنظیم سند عادی به موجب قانون روابط مالک و مستأجر مصوب 1367 حتماً می بایست به گواهی دو نفر که ذیل سند عادی اجاره را امضا کرده باشند رسیده رسیدگی می گردد.
به موجب قانون شوراهای حل اختلاف رسیدگی به تمامی دعاوی مربوط به تخلیه به جز دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب با مشورت وکیل در کرج در شوراهای حل اختلاف می باشد.
به عبارت دیگر کلیه قراردادهای اجاره که در زمان حکومت قانون روابط مالک و مستأجر مصوب 1376 تنظیم شده باشد و سرقفلی و حق کسب و پیشه در آن وجود نداشته باشد در شورای حل اختلاف رسیدگی می شود.
در قراردادهای تنظیم شده مطابق قانون 1367 چنانچه مستأجر، در موعد مقرر از تخلیه عین مستأجره امتناع نماید به درخواست موجر دستور تخلیه توسط شورای حل اختلاف صادر می گردد.این دستور تخلیه فوری نامیده می شود و نهایتاً می بایست ظرف مهلت 10 روز اجرا گردد.
در این خصوص صدور دستور تخلیه منوط به تودیع مبلغ قرض الحسنه یا تضمین یا هر مبلغ دیگری که از ناحیه ی مستأجر نزد موجر باشد، می باشد.
در صورتی که مستأجر مبالغی بابت اجاره یا قبض آب و برق و گاز و غیره... بدهکار باشد موجر هم زمان در دادگاه یا مرجع صالح اقامه دعوا نموده یا دستور توقیف تمام یا قسمتی از مبلغ ودیعه را توسط وکیل در کرج به دایره اجرا می دهد.
توجه داشته باشید که در صورتی که موجر مدعی باشد که مستأجر خساراتی را به وی وارد نموده است یا از پرداخت اجاره بها یا سایر پرداخت ها امتناع نموده است نمی تواند راساً نسبت به برداشت از محل ودیعه موجر اقدام نماید. بلکه می بایست دادخواست جداگانه ای جهت این مبالغ به دادگاه صالح و یا شوراهای حل اختلاف تقدیم نماید و با دادخواست صدور قرار تأمین خواسته در ضمن دادخواست اصلی تقاضای توقیف مبلغ ودیعه نزد حساب سپرده دادگستری را می نماید تا پس از قطعیت حکم بتواند طلب خود را از محل ودیعه تأمین و دریافت نماید.
گروه وکلای دادیک ، به عنوان وکیل طلاق درکرج ، آماده رسیدگی به دعاوی حقوقی شامل املاک و معاملات، دعاوی کیفری و همچنین مشاوره در حوزه شرکتها میباشد. و به عنوان وکیل درکرج ، زیر نظر وکلای با تجربه فعالیت می کند. جهت مشاوره حضوری با وکیل درکرج از قسمت تماس با ما اقدام فرمایید.
 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید