نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

مطالبه اجرت المثل

مطالبه اجرت المثل

اجرت المثلدر قانون اساسی ما به اجرت کارهای انجام شده توسط زوجه در منزل زوج را اجرت المثل میگویند. گروه وکلای مهرگان با داشتن وکلای خوب و با سابقه در زمینه دعاوی خانوادگی در کرج , طلاق توافقی در کرج , دعاوی املاک و معاملات و دعاوی کیفری شما را جهت یاری رساندن در جلسات دادگاهی همراهی میکند.

در گذشته مطالبه اجرت المثل در قانون اساسی بسیار سخت و دشوار بود و برای دریافت این حق باید شرایطی وجود داشت تا زوجه نسبت به این حق مطالبه ایی انجام دهد ولی امروزه طبق قانون حمایت از خانواده که در سال 1392 تصویب شد دیگر رسیدگی به این حق قانونی زوجه منوط بر شرایط خاصی نمیباشد و زوجه هر زمان از زندگی زناشویی میتواند نسبت به این حق اجرت المثل خود اقدام قانونی کند.

و مانند گذشته که به هنگام طلاق این حق زن دریافت میشد دیگر به زمان طلاق موکل نمیشود.

تنها زمانی که زوج بتواند ثابت کند که زوجه نسبت به کارهای انجام داده شده در منزل تبرع داشته است دیگر این حق بر زن جایز نمیباشد ولی تا زمانی که این مسئله اثبات نشده است همچنان این حق بر گردن زوج وجود دارد.

بر طبق ماده 30 قانون حمایت از خانواده اگر زوجه بیان کند که از مال خود در زندگی مشترک خرج کرده است و زوج عدم اثبات این موضوع را نتواند ثابت کند باید معادل قانونی آن را به زوجه برگرداند.

به طور کلی مطالبه اجرت المثل بر طبق قانون جدید برگردن مرد است و تا زمانی که عدم اثبات اجرت المثل را ثابت نکند باید معادل ریالی آن را به پردازد.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید