نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

دعاوی حقوقی خانواده

در طرح دعاوی حقوقی خانوادگی در کرج  و درخواست وکالت خانوادگی همگی مستلزم به داشتن وکیلی زبده و تواناست که با داشتن دانش دعاوی حقوقی خانوادگی میتوان مشکلات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن در دادگاه به حل و فصل رساند با مراجعه به دفتر گروه دعاوی وکالت حقوقی ما این راه را برای خود کوتاه تر کنید.

مهریه

مهریه در دعاوی حقوی خانودگی در کرج شامل مال یا وجهی است که در عقد ازدواج و طی سند ازدواج بر ذمه مرد قرار می گیرد و حسب شرایط عقدنامه مرد به صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه موظف به پرداخت آن به زوجه می باشد و این امر ارتباطی به بحث طلاق و نفقه نداشته و حق مستقلی است که بی قید و شرط به زوجه تعلق می گیرد.

مطالبه نفقه

تعریف قانونی نفقه در دعاوی خانوادگی در کرج عبارت است از مسکن و البسه و اثاث البیت که به طور متعارف با وضعیت زن متناسب باشد و پرداخت آن بر عهده شوهر است.البته مواردی که در قانون دعاوی حقوقی خانوادگی ذکر شده است به عنوان نمونه آمده است و جنبه ی انحصاری ندارد به طوری که امروزه هزینه های درمان و نظافت و بهداشت و آموزش زن را نیز می بایست به موارد فوق اضافه کرد. در کل شوهر به عنوان ریاست خانواده تأمین معاش زن و فرزندان خود را عهده دار است و می بایست کلیه مخارج زندگی افراد تحت تکفل خود را پرداخت نماید . از طرفی زن هم موظف به تمکین از شوهر خد می باشد.

در پرونده های نفقه اصولاً اختلاف دیدگاه زوجین در این مورد است که زن مدعی عدم پرداخت نفقه توسط شوهر است و شوهر نیز مدعی عدم تمکین زن می باشد.

استرداد جهیزیه

در تعریف جهیزیه در عرف و قانون دعاوی حقوقی خانوادگی در کرج کنونی ما می توان گفت : جهیزیه اموالی است که زن پس از نکاح با خود به خانه شوهر می برد و جزء حقوق مالی زوجه محسوب و زوجه بر آن مالکیت دارد.

مهمترین نکته در دعوای جهیزیه اثبات بقاء عین جهیزیه نزد زوج (شوهر) می باشد.در اکثر موارد زوج با اقرار خود کار زوجه را ساده می نماید، ولی در غیر این صورت نیاز به معرفی شاهد یا ادله دیگر اثبات دعوا به دادگاه دعاوی حقوقی خانوادگی در کرج رسیدگی کننده می باشد.

جهت تقاضای طلاق توافقی چه اقداماتی لازم است؟

این موضوع بستگی به این دارد که زوجین بخواهند شخصاً دادخواست طلاق را تقدیم دادگاه بنمایند یا از طریق وکلای حقوقی خانوادگی در کرج اقدام نمایند.اگر زوجین بخواهند امر طلاق خود را از طریق وکلای دعاوی خانوادگی انجام دهند ، صرفاً می بایست شناسنامه ها و عقدنامه و کارت ملی خود را به  وکیل طلاق توافقی در کرج تحویل داده و وکالت نامه و صورتجلسه ی طلاق توافقی را امضاء نمایند تا ایشان نسبت به تقدیم دادخواست برای زوجین اقدام نماید.

کلیه کارها از ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک یا دادگستری و انجام کلیه مراحل اداری از ابطال تمبر و ارجاع و تهیه نسخ و شرکت در جلسه رسیدگی و ابلاغ رأی، توسط وکلای دادگستری انجام می پذیرد و حتی وکلا می توانند به درخواست موکلین اجرای صیغه طلاق را نیز بر عهده بگیرند و زوجین حتی در مرحله ی اجرای صیغه طلاق نیز نیازی به مراجعه به دفترخانه ندارند.(صرفاً زوجه در صورت مدخوله بودن می بایست جهت انجام آزمایش عدم بارداری مراجعه کنند).

طلاق به درخواست زوج

پس از طرح دادخواست طلاق توسط زوج یا وکیل دعاوی خانوادگی در کرج وی و انجام مراحل قانونی و اداری جهت ثبت دادخواست و ارجاع آن به دادگاه، قاضی رسیدگی کننده در صورتیکه دادخواست تقدیمی را از نظر شکلی صحیح و مطابق قانون دعاوی خانوادگی در کرج تشخیص دهد، ابتدا اقدام به صدور قرار ارجاع امر به داوری می نماید.در این زمان به طرفین ابلاغ می گردد که یک نفر داور که دارای شرایط مقرر قانونی ( مقرر در ماده 28 قانون حمایت خانواده ) است را به عنوان داور به دادگاه معرفی نمایند.پس از بررسی شرایط قانونی داوران و پذیرفتن داوران توسط دادگاه به داوران ابلاغ می گردد که نسبت به موضوع ارجاع شده اظهار نظر بنمایند ، داوران نیز در مهلت مقرر قانونی داده شده اقدام به تلاش در جهت صلح و سازش نموده و نهایتاً نظریه خود را به دادگاه تقدیم می نمایند که دادگاه می بایست مطابق آن عمل کند یا در صورت نپذیرفتن نظر داوران با ذکر دلیل آن را رد کند.

مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت

هرگاه کسی بر حسب امر دیگری اقدام به عملی نماید که عرفاَ برای آن عمل اجرتی بوده و یا آن شخص عادتاً مهیای آن عمل باشد، عامل مستحق اجرت المثل عمل خود خواهد بود، مگر اینکه معلوم شود که قصد تبرع داشته است

بنابراین مطابق قانون حمایت خانواده جدید پرداخت اجرت المثل ایام زوجیت دیگر موکول به طلاق نیست و نیازی به رعایت شروط متعدد مقرر در تبصره 6 قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب 1371 نیست و در هر حال به زن تعلق می گیرد، مگر اینکه مرد بتواند ثابت کند که زن در انجام کارهایی که در منزل شوهر انجام داده است قصد تبرع داشته است.

طلاق به درخواست زوجه

طلاقبه عنوان یکی از طرق پایان دادن به عقد ازدواج دایم مدنظر قانوندعاوی خانوادگی قرار گرفته است.بر اساس مقررات قانون که برگرفته از فقه امامیه می باشد ، طلاق ابتدائاً از حقوق مرد شمرده شده و مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر قانونی همسرش را طلاق بدهد.

با این وجود در قانون مدنی تصریح گردیده که زن نیز می تواند با تحقق شرایطی از دادگاه تقاضای طلاق بنماید که این شرایط در مواد 1119 و 1129 و 1130 قانون مدنی احصا شده است.

به علاوه در سند ازدواج نیز شرایطی مقرر شده که در آنها اختیار زوجه برای درخواست طلاق مورد تصریح قرار گرفته است.

فسخ نکاح

فسخ نکاح یکی از طرقی است که برای طرفی که از عقد نکاح متضرر شده ،با حصول شرایطی امکان برهم زدن نکاح و جلوگیری از ضرر بیشتر را امکان پذیر می سازد.  

البته باید در نظر داشته باشیم ،چون ازدواج یک قرارداد مالی نیست و از سوی دیگر نهاد خانواده و حفظ آن از ضروریات زندگی اجتماعی می باشد ،نظر قانون گذار بر محدودکردن طرق انحلال آن بوده و احکام فسخ آن با سایر قراردادها متفاوت است.

منظور از امکان فسخ نکاح ، جلوگیری از زیان همسری است که حق فسخ برای او شناخته شده است . بر این مبنا پاره ای از عیوب که در یکی از زوجین حین نکاح موجود بوده و در مواردی بعد از نکاح به وجود آمده باشد ، یا فقدان صفتی که ازدواج بر مبنای آن شکل گرفته باشد ، می تواند ایجاد حق فسخ نکاح نماید که در مواردی منجر به تدلیس شده و بعضا واجد وصف کیفری نیز خواهد بود .

وکیل خوب در کرج , وکیل طلاق توافقی در کرج, وکیل دعاوی خانوادگی در کرج, دعاوی خانوادگی در کرج

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید