نام کامل:سجاد حجازی,نام مستعار:موسسه حقوقی دادیک.آدرس سایت:www.dadic.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

شروط ضمن عقد ازدواج

شروط ضمن عقد ازدواج

 

در نتیجه ازدواج زن و مرد، زن برای اینکه صاحب حقوقی چون مهریه و نفقه شود، یک سری از حقوق خود را از دست می دهد.

مانند: حق خروج از کشور،حق شغل و... .

 

شروط ضمن عقد را زن و رد با توافق یکدیگر در سند ازدواج رج می کنند و با امضای انها رسمیت می یابد.

این شروط نباید مخالف قوانین امری باشند. ولی در صورت اختلاف با قوانین تکمیلی شروط مقدم هستند.

در سند ازدواج تعدادی شروط از پیش تعیینن شده و چاپ شده است. ولی شروط دیگری هم قابل درج کردن هستند.

 

ادامه مطلب...

دعوای مطالبه مهریه

مهریهمهریه عین معین یا چیزی است که قائم مقام مالی بوده و در عقد نکاح بر ذمه ی مرد قرار می گیرد. به زبان ساده تر مهریه مال یا وجهی است که در عقد ازدواج و طی سند ازدواج بر ذمه مرد قرار می گیرد و حسب شرایط عقدنامه مرد به صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه موظف به پرداخت آن به زوجه می باشد و این امر ارتباطی به بحث طلاق و نفقه نداشته و حق مستقلی است که بی قید و شرط به زوجه تعلق می گیرد. برای اطلاع بیشتر در این زمینه با گروه وکلای دادیک که متخصص در زمینه وکیل طلاق در کرج می باشد، همراه باشید.

 

ادامه مطلب...

دعوای طلاق

معنی طلاق توافقی

طلاق توافقیاصطلاح طلاق توافقی اگرچه در قوانین سابق به صراحت مورد اشاره قرار نگرفته بود ولی اصطلاحی رایج بین مردم و حقوقدانان بود که به دلیل رواج زیاد در سال 1392 در ماده 26 قانون حمایت خانواده به صراحت به رسمیت شناخته شد.طلاق توافقی همانگونه که از نام آن آشکار است، طلاقی است که بر مبنای توافق زوجین رای آن صادر می شود ، یعنی دادگاه توافقات بین زوجین در خصوص مهریه ، نفقه ، حضانت ، ملاقات فرزند ، اجرت المثل ایام زوجیت ، نحله و هر توافق دیگری در خصوص اموال زوجین و غیره را به شرطی که این توافقات خلاف قانون و شرع نباشد، به صورت دادنامه تنظیم و گواهی عدم امکان سازش صادر می نماید، که بر مبنای آن زوجین می توانند به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنند و صیغه طلاق توافقی  را جاری و از یکدیگر جدا شوند.

ادامه مطلب...

دعوای تمکین

 

دعوای تمکین

 

وکیل در کرجتمکین در لغت به معنای مالک گردانیدن و ثلبت نمودن است. در محاکم خانواده طرح دعوای الزام به تمکین از ناحیه زوج علیه زوجه در مواردیست که زن بدون عذر موجه شرعی و قانون از ایفاء وظایف زوجیت امتناع می ورزد.در معنای مخالف تمکین نشوز قرار دارد.نشوز در لغت به معنای بالا بردن و به پا خواستن است و در صورت عدم تمکین و اطاعت زوجه از زوج این مفهوم تحقق یا در اصطلاح می گوییم که زوجه ناشزه می باشد.شایان ذکر است مرد می بایست نفقه ی زنی را که عقد نموده ولی هنوز او را به منزلش نیاورده پرداخت نماید اگر هنوز شرایط تمکین را برای زوجه ننموده است.

در پرونده های نفقه به عنوان وکیل در کرج و وکیل طلاق درکرج می توانیم به این امر اشاره کنیم ، در صورتی که عدم تمکین زوجه توسط وکیل در کرج و یا وکیل طلاق در کرج ثابت و تحقق گردد ، متعاقباً آثار و ضمانت اجراهایی برای آن در قانون پیش بینی شده که ذیلاً به توضیح آن می پردازیم.

ادامه مطلب...

استرداد جهیزیه

استرداد جهیزیه

استرداد جهیزیهیکی از موضوعات مهم در دعاوی خانوادگی استرداد جهیزیه می باشد. در این باره می توان اینگونه توضیح داد که زمانی  که عین جهیزیه موجود باشد ، مطالبه قیمت و ارزش آن وجاهت قانونی ندارد. بنابراین طرح دعوای استرداد جهیزیه می بایست بر مبنای مطالبه ی عین لیست سیاهه و یا اقلام موجود جهیزیه باشد و چنانچه زوجه ادعایی مبنی بر عدم تبرع عین جهیزیه دارد و مطالبه قیمت آن را می نماید می بایست این امر را اثبات نماید.

ادامه مطلب...

زیر مجموعه ها

  • مقالات

    مجموعه مقالات

    تعداد مطالب:
    48

دعوی

ایران، کرج، میدان نبوت، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

026-32565365 

026-32553214

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید